2. História farnosti Zuberec

Overte si svoje vedomosti z histórie farnosti Zuberec. Možno bude potrebné poobzerať sa po nejakých zdrojoch informácií, ale pri troche šikovnosti ich iste nájdete. Výsledok vás môže obohatiť.

1 / 10

V ktorom roku vznikla zuberská farnosť?

2 / 10

Kto je patrónom kostola a farnosti Zuberec?

3 / 10

Patrón farnosti Zuberec bol pôvodom:

4 / 10

Prvým správcom farnosti Zuberec sa stal:

5 / 10

Pri príležitosti storočnice od postavenia a posvätenia kríža bola v r. 2000 svätá omša na kopci Kýčera za účasti zuberských veriacich a vdp. Vladimíra Kleina. Na kríži je nápis, ktorý začína takto: Na znak vďačnosti a lásky k Ukrižovanému Kristu Pánu postavili... Označte správny koniec vety:

6 / 10

Na ktorý vrch vyniesli obetaví Zuberčania v roku 2000 ťažký kovový kríž, ktorý môžeme niekedy pozorovať aj voľným okom alebo ďalekohľadom z obce Zuberec?

7 / 10

V roku 2007 putovali pútnici zo Zuberca po relikvie sv. Vendelína, ktoré sa nachádzajú v kostole v Zuberci nad svätostánkom. Doniesli ich z mesta:

8 / 10

Ktorý kňaz sa podstatne zaslúžil o získanie týchto relikvií pre našu farnosť?

9 / 10

Nemecký kňaz Ludwig Stegl mnohé roky navštevoval obec Zuberec a Roháče. V zuberskom kostole často kázal pri svätých omšiach. V Zuberci mu bol udelený titul:

10 / 10

Na kopci Kýčera sa uskutočnila posviacka Krížovej cesty za účasti veriacich, pána farára M. Dopatera a iných kňazov. Označte správny dátum posviacky.

Váš výsledok je